Od początku istnienia ZPAF do krakowskiego okręgu należało 88 osób. Obecnie w Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Krakowski jest 51 członków. Poniżej znajdują się przedsyawione sylwetki członków okręgu.
Zygier Grzegorz

Zygier

Grzegorz

ur. 1954.08.16

nr legitymacji: 635

Wybrane publikacje o twórczości i działalności:
"Polska fotografia intermedialna lat 80." katalog, wyd. BWA, Poznań, 1988;
„Co słychać - sztuka najnowsza” 1989; "Kultura Zrzuty" 1989;
"Fotografia polska lat 80.", Krzysztof Jurecki, wyd. ŁDK, Łódź, 1989;
galeria ef – Witryna Artystów, tomik 2, wyd. Kłodzki Klub Literacki, 1991;
„Szkice”, Magazyn artystyczno-kulturalny nr 1, wyd. KKK, Kraków, 1992;
„Nie-obecność w naturze”, katalog, wyd. Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu, Wrocław, 1994;
"Łowcy obrazów szkice z historii fotografii”, Zbigniew Tomaszczuk, wyd. Centrum Animacji Kultury, Warszawa, 1998;
"Who is Who w Polsce", wyd. Who is Who, Verlag für Personenenzyklopädien AG, Zug, 2003;
Grzegorz Zygier “Twoone”, katalog, wyd. Muzeum UJ, Kraków, 2007;
Camer@obscura nr 2/2007;
"arteon" nr 5 /2007;
"Fotografia" nr 24-25/2008;
"Poszukiwanie sensu fotografii, rozmowy o sztuce", Krzysztof Jurecki, wyd. Galeria Sztuki Wozownia, Toruń, 2008;
Grzegorz Zygier „Twoone i inne fotografie”, katalog, wyd. Galeria Sztuki Wozownia, Toruń, 2009;
„Rytmy nowe i najnowsze”, Grażyna Szymczyk, wyd. Miniatura, Kraków, 2009;
Grzegorz Zygier „Twoone Sea”, katalog, wyd. Galeria Olympia, Kraków, 2009;
"Ukryta Dekada - Polska sztuka wideo 1985 - 1995", Piotr Krajewski, Violetta Kutlubasis-Krajewska, wyd. Fundacja WRO & Centrum Sztuki WRO, Wrocław, 2010;
Grzegorz Zygier „Twoone od cienia do fal”, katalog, wyd. ODA Ośrodek Działań Artystycznych, Piotrków Trybunalski, 2010;
„Kultura niezależna w Kościele”, Bogusław Tracz, Robert Ciupa, wyd. IPN, Katowice, 2011;
2012-MOS/GSN-Gorzów Wlkp., katalog 2012;
„Piękno darowane”- dzieła ofiarowane Uniwersytetowi Jagiellońskiemu w zbiorach Collegium Maius, katalog, wyd. Muzeum UJ, Kraków, 2014;
"Fotografia bez cenzury 1976-1989 Nieoficjalny portret PRL", wyd. IPN, Paweł Sasanka, Sławomir Stępień, Tomasz Gleb, Warszawa, 2014;
„Jubileusz 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego 1364-2014”, wyd. UJ, Kraków, 2015;
Encyklopedia Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej, wyd. Oxford Encyklopedia Ltd, 2016;
1981
lipiec-sierpień,
Sytuacje irracjonalne
autorzy: Marek Kurkiewicz, Grzegorz Zygier;
miejsce: KMPiK Galeria Fotografii, Przemyśl;

1983
marzec
Spotkanie u syna Rektora - składanie I-ego numeru „Tanga”, Kraków;

14-30 czerwca
Znak krzyża
autorzy: m.in.: Jan Jaromir Aleksiun, Janusz Bąkowski, Zdzisław Beksiński, Henryk Błachnio, Jerzy Bereś, Urszula Broll, Tadeusz Brzozowski, Jan Chwałczyk, Jan Dobkowski, Stefan Gierowski, Wanda Gołkowska, Jerzy Fedorowicz, Krzysztof Findziński, Aleksandra Jachtoma, Kazimierz Jałowczyk, Z. Jurgiewicz, Jerzy Kalina, Marian Kępiński, Koji Kamoji, Marcin Kowalik, Edward Krasiński, Bogdan Kraśniewski, Andrzej Matuszewski, Teresa Murak, Maria Michałowska, Jerzy Nowosielski, Ludmiła Popiel, Jerzy Puciata, Julian H. Raczko, Stanisław Rodziński, Teresa Rudowicz, Zofia Rydet, Jerzy Sempoliński, Tomasz Sikorski, Leszek Sobocki, M. Sobociński, Eugeniusz Get Stankiewicz, Henryk Stażewski, Grzegorz Sztabiński, Janusz Tarabuła, Jerzy Tchórzewski, Teresa Tyszkiewicz, Paweł Udorowiecki, Henryk Waniek, Andrzej Wojciechowski, Ryszard Wojciechowski, Grzegorz Zygier, Mira Żelechower;
miejsce: kościół Miłosierdzia Bożego, ul. Żytnia 3/9, Warszawa

wrzesień,
I-szy plener „Tanga” w Teofilowie
Teofilów k/Spały

1984
9-10 marca,
II-gie Nieme Kino, ‘Strych”,
ul. Piotrkowska 149, Łódź;

sierpień,
Akcja Pojazd – Łódź Kaliska w Małej Galerii,
Mała Galeria ZPAF-CSW, pl. Zamkowy 8, Warszawa;

1985
15-16 marca,
III-cie Nieme Kino, „Strych”,
ul. Piotrkowska 149, Łódź;

10 kwietnia,
„Kultura Zrzuty” a sztuka (konfrontacja),
Klub „Stodoła”, ul. Batorego 10, Warszawa;

22 kwietnia,
Aukcja „Pozbędziemy się dzieł sztuki światowej i rodzimej…”,
Mała Galeria ZPAF-CSW, pl. Zamkowy 8, Warszawa;

maj,
Okręgowa wystawa fotografii ZPAF,
autorzy: Adam Bujak, Leszek Dziedzic, Marek Gardulski, Andrzej Witkowski&Witold Górka, Robert Kosieradzki, Stanisław Kulawiak, Janusz Leśniak, Marcin Limanowski, Zbigniew Łagocki, Maciej Plewiński, Wojciech Plewiński, Tadeusz Płaszewski, Adam Rzepecki, Krzysztof Rzepecki, Wojciech Smolak, Bogdan Zimowski, Grzegorz Zygier;
miejsce: Galeria ZPAF, ul. Św. Anny 3, Kraków;

1986
9-11 kwietnia,
Pozdrawiamy urzędników sztuki i Wycieczka do Nowej Huty,
Klub „Pod Jaszczurami” i okolice, Rynek Gł. 7, Kraków;

1987
styczeń,
XIV Festiwal Sztuki Potrzebnej,
COK, Kłodzko;

14 lutego - 15 marca,
"Erotizm &Satyra";
autorzy: Ryszard Bobek, Marek Gardulski, Witold Górka, Zbigniew Libera, Marcin Limanowski, Andrzej Mleczko, Wojciech Plewiński, Adam Rzepecki, Wojciech Smolak, Jacek Stokłosa, Mark Studnicki, Jacek Szmuc, Zbigniew Zborowski, Bogdan Zimowski, Grzegorz Zygier;
miejsce: Spektens Gränd 2, Galleri Gauss, Sztokholm;

czerwiec,
Stypa w „Mandali”,
Teatr/Galeria Mandala, ul. Jachowicza 1a, Kraków;

wrzesień,
III-ci plener „Tanga” w Teofilowie,
Teofilów k/Spały;

3-6 grudnia,
Festiwal 4 Dni,
ACK UJ „Rotunda”, Teatr „Mandala”, kino „Mikro”, Kraków ;

1988

marzec,
"Polska fotografia intermedialna lat 80."
autorzy: Jan Berdak, Jan Berdyszak, Grzegorz Bojanowski, Wojciech Bruszewski, Andrzej Brzeziński, Wiesław Brzóska, Jakub Byrczek, Krzysztof Cichosz, Tomasz Ciesielski, Maciej Ćwiek, Lucjan Demidowski, Rafał Drozdowski, Alek Figura, Waldemar Frąckiewicz, Leszek Golec, Andrzej B. Górski, Jerzy Grzegorkiewicz, Izabella Gustowska, Mariusz Hermanowicz, Waldemar Jama, Andrzej Janaszewski, Marek Janiak, Jerzy Jurecki, Włodzimierz Kowaliński, Jarosław Kozłowski, Witold Krymarys, Anna Kutera, Romuald Kutera, Andrzej Lachowicz, Natalia LL, Andrzej Lech, Jerzy Lewczyński, Zbigniew Libera, Marek Mak-Gołowacz, Maciej Mańkowski, Marek Mazanowski, Danuta Mączak, Antoni Mikołajczyk, Bogusław Misztela, Wojciech Muller, Irena Nawrot, Janusz Nowacki, Andrzej Nowicki, Grzegorz Nowicki, Wojciech Olejniczak, Wojciech Olesiak, Jerzy Olek, Zdzisław Orłowski, J.S. Ostoja –Kotkowski, Zdzisław Pacholski, Mirosław Pawłowski, Maciej Plewiński, Anna Płotnicka, Małgorzata Potocka, Krzysztof T. Pruszkowski, Grzegorz Przyborek, Józef Robakowski, Zofia Rydet, Zygmunt Rytka, Adam Rzepecki, Bronisław Szlabs, Kazimierz Sita, Mikołaj Smoczyński, Bolesław Stachow, Mariusz Stanowski, Leszek Szurkowski, Artur Tajber, Piotr Tomczyk, Witold Warzywoda, Stefan Wojnecki, Maria Wołyńska, Piotr Wołyński, Stanisław J. Woś, Kazimierz Urbański, Grzegorz Zygier;
miejsce: Galeria BWA, Stary Rynek – Arsenał, Poznań

maj,
Konfrontacje Fotograficzne’88 – prezentacje autorskie członków ZPAF;
autorzy: Andrzej Andrzejewski, Andrzej Bąk, Wiesław Brzóska, Alek Figura, Karol Grabowski, Roman Hlawacz, Witold Jurkiewicz, Włodzimierz Krzemiński, Jerzy Malinowski, Ryszard Meksiak, Bogusław Nieznalski, Janusz Nowacki, Andrzej Rutyna, Zdzisław Rynkiewicz, Zbigniew Tomaszczuk, Halina Wasielka, Stanisław Wasilewski, Andrzej Zygmuntowicz, Grzegorz Zygier;
miejsce: BWA, ul. Pomorska 63, Gorzów Wlkp.

1989
22 czerwca-31 lipca,
Osobowości fotografii intermedialnej
autorzy: Jan Berdak, Grzegorz Bojanowski, Andrzej Brzeziński, Wiesław Brzóska, Alek Figura, Leszek Golec, Andrzej Janaszewski, Witold Krymarys, Anna Kutera, Romuald Kutera, Natalia LL, Andrzej Lachowicz, Antoni Mikołajczyk, Grzegorz Przyborek, Józef Robakowski, Zygmunt Rytka, Bronisław Szlabs, Mikołaj Smoczyński, Stefan Wojnecki, Grzegorz Zygier;
miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2, Warszawa;

listopad,
Fotografia i (gra) z rzeczywistością
autorzy: Grzegorz Bojanowski, Andrzej Brzeziński, Lucjan Demidowski, Zbigniew Dłubak, Mariusz Hermanowicz, Witold Krymarys, Anna Kutera, Romuald Kutera, Andrzej Lachowicz, Marek Mak-Gołowacz, Antoni Mikołajczyk, Jerzy Olek, Zdzisław Pacholski, Janusz Piszczatowski, Krzysztof Pruszkowski, Grzegorz Przyborek, Józef Robakowski, Andrzej Różycki, Zygmunt Rytka, Zdzisław Walter, Witold Węgrzyn, Stefan Wojnecki, Tomasz Woźniakowski, Grzegorz Zygier;
miejsce: BWA, Park im. H. Sienkiewicza, Łódź;

1990
9-10 marca,
„Prannie w wannie”, Stacja Pi. Stacja (Adam Rzepecki, Katarzyna Pochrzęst, Grzegorz Zygier);
Teatr Mandala, ul. Jachowicza 1a, Kraków;

3-5 maja,
Querspur Videofestival,
autorzy: Volker Anding, Hanno Baethe, Breda Beban, Hrvoje Horvatić, Jens Becker, Claus Blume, Marc Burkett, Michaele Buescher-Martyn, Valie Export, Ilse Gassinger, Bettina Gruber, José Antonio Hergueta, James Hey, Tom Merillion, Reinhard Indomiti-Willburger, Gerda Lampalzer, Nina Rippel, Michael Langoth, Teemu Mäki, Norbert Meissner, Kurt Mitterndorfer, Flavio Moretti, Jordi Niubo, Marcel Odenbach, Michal Pacina, Tomáš Kepka, Radek Pilař, Józef Robakowski, Adam Rzepecki, Grzegorz Zygier, Angel Fernández Santos, Julia Schneeberger, Volker Schreiner, Predrag Šidjanin, Shelly Silver, Ron Sluik, Reinier Kurpershoek, Petr Skala, Natalie Sternberg, Jan Sverak, Lucie Svobodová, Zdenék Tyc, Jörn Zielke, Michael Zinganel, Michaela Zoidl, 235 Media, Chris Althaler, Elisabeth Baumgartner, Gudrun Bielz, Ruth Schnell, Markus Binder, D.Brehm, H.Schager, J.Wegerbauer, CL.AR., Just Dornetshuber, Gerhard Ertl, Sabine Hiebler, Bertold Estl, Die Fabrikanten, Markus Fischer, Vasicek-Gsöllpointner-Zendron, Margrit Knipp, Ruth Scala, Christian Lang, Lehner-Donke, Thomas Lehner, Franz Leibetseder, Johannes Neuhauser, Georg Ritter, Herbert Schager, Wolfgang Zierhut, Stadtwerkstatt
miejsce: Dametzstrasse 30, Linz, Austria

listopad,
Audio Visueel Experimenteel Festival,
Korenmarkt 43, Arnhem, Holandia;

listopad,
"De Pologne; dans et par la photo";
Centre d’Art et de Photographie, Castres, Francja;

grudzień;
"Perfo∙racje";
Mała Galeria ZPAF-CSW, pl. Zamkowy 8, Warszawa (wystawa indywidualna);

1991
18 stycznia-10 lutego,
"Fotoanarchiv II";
autorzy: Sławomir Barcik, Heinz Cibulka, Lucjan Demidowski, Eperjesi Ágnes, István Halas, Vetö ”Kina”(János), Friedl Kubelka-Bondy, Szilágyi Lenke, Narmi Michejda, Michaela Moscouw, Zygmunt Rytka, Minyó Szert(Károly), Várnagy Tibor, Zbigniew Tomaszczuk, Ujj Zsuzsi, Robert Waldl, Krzysztof Wojciechowski, Grzegorz Zygier;
miejsce: Szombathely Képtár, Rákóczi Ferenc 12, Szombathely, Węgry

31 maja,
CSCE Symposium on the Cultural Heritage , „Veni Video Vici” - Polish Video In The Eighties
autorzy: Jan Brzuszek, Witosław Czerwonka, Marek Janiak, Mirosław Emil Koch, Barbara Konopka, Witold Krymarys, Zbigniew Libera, Józef Robakowski, Zygmunt Rytka, Adam Rzepecki, Jerzy Truszkowski, Grzegorz Zygier
miejsce: Klub “Pod Gruszką”, ul. Szczepańska 1, Kraków

15-21 kwietnia,
„Środek Europy” - Festiwal awangardowych filmów i sztuki video z Austrii, Czechosłowacji, Węgier i Polski
autorzy: program video: Ernst Kopper, Gustav Deutsch, Martina Chmelarz, Wolfgang Dorninger, Michael Langoth, Thierry Robert, llse Gassinger, Helmut Stadlman, Angela Scheirl, Ursula Pürrer, Dietmar Schipek, Peter Weibel, Christoph Nebel, Anna Steininger, Martin Breindl, Andrea Sodomka, Gabriele Mathes, Andrea van der Straeten, Gerda Lampalzer, Nina Rippel, Ferdinand Stahl, , Manfred Neuwirth, Ide Hintze, Charley Eybl, Thomas Lehner, Zelko Wiener, Konrad Becker, Wolfgang Neipl, Karl Kowanz, Gudrun Bielz, Ruth Schnell, Julean Simon, Kike Garcia Roldan, Július Koller, Peter Rónai, Miroslav Pokorny, Thomas Mazin, lstván Mártha, Tamás Olescher, Zoltan Bonta, Vénusz Születése, Miklós Peternák, János Sugár, Aron Gabor, László Révész, László Kiss, Erika Katalina Pazztor, Dóra Maurer, Péter Forgács, Wojciech Bruszewski, Paweł Kwiek, Andrzej Paruzel, Józef Robakowski, Janusz Szczerek, Janusz Kołodrubiec, Anna Płotnicka, Janusz Bałdyga, Tomasz Konart, Jerzy Truszkowski, Zbigniew Libera, Yach-Film, Adam Rzepecki, Grzegorz Zygier, Zygmunt Rytka, Barbara Konopka, Jan Brzuszek, Mirosław E. Koch, Grzegorz Rogala, Krzysztof Skarbek, Maciej Walczak, Wojciech Lemański;
miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2, Warszawa;

maj-czerwiec,
"Fotografia wyobraźni";
autorzy: Sławomir Barcik, Andrzej Brzeziński, Wiesław Brzóska, Krzysztof Cichosz, Tomasz Ciesielski, Rafał Drozdowski, Marek Dziedzic, Leszek Golec, Maciej Hnatiuk, Janina Hobgarska, Waldemar Jama, Włodzimierz Krzemiński, Romuald Kutera, Andrzej Michałowski, Irena Nawrot, Wojciech Prażmowski, Tadeusz Prociak, Grzegorz Przyborek, Józef Robakowski, Andrzej Różycki, Zygmunt Rytka, Zbigniew Tomaszczuk, Mariusz Wieczorkowski, Stefan Wojnecki, Piotr Wołyński, Wojciech Zawadzki, Grzegorz Zygier;
4-19 października, "Zmiana warty"; Galeria "FF"; Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18, Łódź; Ewa Andrzejewska-Zięba, Sławomir Barcik, Wiesław Barszczak, Krzysztof Cichosz, Rafał Drozdowski, Leszek Golec, Krzysztof Hejke, Marek Janiak, Danuta Kuciak, Konrad Kuzyszyn, Andrzej Jerzy Lech, „Łódź Fabryczna”, Irena Nawrot, Andrzej Olichwier, Marek Poźniak, Tadeusz Prociak, Jerzy Sadowski, Mikołaj Smoczyński, Zbigniew Treppa, Piotr Wołyński, Grzegorz Zygier;
miejsce: Mała Galeria i Stara Galeria ZPAF, Plac Zamkowy 8, Warszawa;

4-7 grudnia,
WRO'91 - Festiwal Wizualnych Realizacji Okołomuzycznych,
Wrocław;

3-7 października,
Festival de Performances,
Galeria de Arte Valgamedios, C/Valgame Dios 3, Madryt;

1992
16-18 października,
II Festival Internacional de Performances,
AC Valgamedios, Public-Art, AC Grupo Ternia, Madryt;

1993
17-21 marca,
XVIII Krakowskie Reminiscencje Teatralne,
autorzy: performance: Zbigniew Warpechowski, Andrzej Dudek-Durer, Paweł Dudziński, Paweł Kwaśniewski, Bogdan Mizerski, Zygmunt Piotrowski, Mirosław Rajkowski, Andrzej Sadowski, Stacja Pi. Stacja (Katarzyna Pochrzęst, Adam Rzepecki, Grzegorz Zygier oraz Paweł Filas, Ryszard Grzyb);
miejsce: ACK UJ „Rotunda”, ul. Oleandry 1, Kraków

wrzesień (Wojnowice), 1994, czerwiec (Wrocław);
„Nie-obecność w naturze” - III Fotokonferencja Wschód-Zachód „Europejska Wymiana”
autorzy: Jaroslav Benes, Jan Berdyszak, Euan Burnet-Smith, Anton Cierny, Andrzej Dłużniewski, Corinne Filippi, Oliver Godow, Stepan Grygar, Marek Hamera, Henning Hansen, Jukka Järvinen, Wulf Kirschner, Mirosław E. Koch, Piotr Komorowski, Igor Krenz, Egil Martin Kurdoel, Romuald Kutera, Jacek Lalak, Luba Lauffova, Miroslav Machotka, Juha Mäki-Jusilla, Leszek Maluga, Marek Marchwicki, Eugeniusz Minciel, Josef Moucha, Maria Nicolaisen, Zdzisław Nitka, Pere Noguera, Wiktor T. Nowotka, Jerzy Olek, Marek Pabis, Frans Pans, Feliks Podsiadły, Andrzej Różycki, Jerzy Sadowski, Christoph Scheuerecker, Jana Skalicka, Krzysztof Skarbek, Mauro Staccioli, Grzegorz Sztabiński, Lech Twardowski, Titta Valla-Mäkelä , Herman de Vries, Wiesław Waszkiewicz, Leszek Wesołowski, Ryszard Winiarski, Stefan Wojnecki, Grzegorz Zygier;
miejsce: zamek w Wojnowicach i Galeria Foto-Medium-Art we Wrocławiu;

1995
23-26 marca
XX Krakowskie Reminiscencje Teatralne – Międzynarodowy Festiwal Teatrów Alternatywnych,
autorzy: Teatr Ósmego Dnia, Scena Plastyczna KUL, Teatr Provisorium, Akademia Ruchu, Teatr Cogitatur, Stowarzyszenie Mandala, Teatr Wierzbak, Teatr im. Alberta Tison, Stowarzyszenie Teatralne Zenkasi, Teatr Biuro Podróży, Teatr Akademia, W Kręgu Teatru Akademia, Teatr Sekta, Teatr z Wyglądu Bardzo Poważny, Romana Maciuk-Agnel, Teatr Studentów PWST, Studio Aktorskie LART, KettenSelle, Teatr Biały Clown, Teatr Pan Pan Teatr Głuchych i Słyszących, Teatr The Shamans, Agnieszka Balewska, Teatr KaRo, Jarosław Kłaput, Mariusz Maciejewski, Mala Performance Group, Pracownie Teatru Automatycznego PTAk, Antoni Przechrzta, Adam Rzepecki, Stacja Pi. Stacja (Paweł Filas, Adam Rzepecki, Grzegorz Zygier), Piotr Wyrzykowski-Robert Jurkowski;
miejsce: ACK UJ „Rotunda”, ul. Oleandry 1, Kraków;

1997
4 lipca-21 lipca,
„Fotografia '97”;
Pałac Sztuki, pl. Szczepański 4, Kraków;

14 listopada-11 grudnia,
Jubileusz ZPAF-50 lat,
Stara Galeria ZPAF, Mała Galeria ZPAF-CSW, Plac Zamkowy 8, Warszawa;

2003
listopad,
Galeria Bezdomna, ul. Floriańska 18/20, Kraków;

2006
grudzień,
"Analogue: Pioneering Artists' Video from the UK, Canada and Poland (1968-1988)",
Tate Modern and Tate Britain Gallery, Londyn;

26 lipca-2 września,
"Dowcip i władza sądzenia (Asteizm w Polsce)";
autorzy: Akademia Ruchu, Azorro, Andrzej Barański, Krzysztof Bednarski, Marcin Berdyszak, Mira Boczniowicz, Walerian Borowczyk, Wojciech Bruszewski, Tomasz Ciecierski, Hubert Czerepok, Wojciech Duda, Włodek Filipek (& Wunderteam), Marek Glinkowski, Arti Grabowski, Ryszard Grzyb, Janusz Haka, Rafał Jakubowicz, Zuzanna Janin, Paweł Jarodzki, Tadeusz Kantor, Leszek Knaflewski, Robert Knuth, Marek Konieczny, Jerzy Kosałka, Marek Koterski, Paweł Kowalewski, Grzegorz Kowalski, Katarzyna Kozyra, Edward Krasiński, Igor Krenz ,Jacek Kryszkowski, Kamil Kuskowski, Przemysław Kwiek, Jan Lenica, Zbigniew Libera, Łódź Kaliska, Sławomir Marzec, Agata Michowska, Andrzej Partum, Andrzej Paruzel, Mateusz Pęk, Roman Polański, Mariola Przyjemska, Julian H. Raczko, Józef Robakowski, Andrzej Różycki, Jan Rylke, Zygmunt Rytka, Roman Signer, Tomasz Sikorski, Łukasz Skąpski, Marek Sobczyk, Kajetan Sosnowski, Paweł Susid, Anna Syczewska, Grzegorz Sztabiński, Jan Świdziński, Franciszka i Stefan Themersonowie, Andrzej Urbański, Krzysztof Wałaszek, Zbigniew Warpechowski, Warsztat Formy Filmowej, Marek Wasilewski, Ryszard Waśko, Wojciech Wiszniewski, Anastazy B. Wiśniewski, Jan St. Wojciechowski, Krzysztof Wojciechowski, Ryszard Woźniak, Wojciech Zamiara, Krzysztof Zarębski, Ewa Zarzycka, Wojciech Zasadni, Grzegorz Zygier, Alicja Żebrowska, Artur Żmijewski;
miejsce: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2, Warszawa;

2007
29 listopada 2007-15 marca 2008,
"Twoone",
Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, ul. Jagiellońska 15, Kraków (wystawa indywidualna);

2009

5 maja-7 czerwca 2009
"Ukryta Dekada - Polska sztuka wideo 1985 - 1995",
autorzy: Adam Abel, Arkadiusz Bagiński, Piotr Bikont, Jan Brzuszek, Witosław Czerwonka, Marta Deskur, Andrzej Dudek-Dürer, Jacek Felcyn, Izabella Gustowska, Marek Jabłoński, Anna Janczyszyn, Marek Janiak, Aleksander Janicki, Robert Jurkowski, Jarosław Kapuściński, Mirosław E. Koch, Piotr Komarnicki, Barbara Konopka, Janek Koza, Katarzyna Kozyra, Igor Krenz, Witold Krymarys, Paweł Kwaśniewski, Andrzej Kwietniewski, Zbigniew Libera, Łódź Kaliska, Łyżka Czyli Chilli, Wojciech Majewski, Barbara Maroń, Antoni Mikołajczyk, Jacek Niegoda, Yach Paszkiewicz, Grupa Piniszczy, Józef Robakowski, Mirosław Rogala, Zygmunt Rytka, Adam Rzepecki, Krzysztof Skarbek, Eugeniusz Szczudło, Jacek Szleszyński, Maciej Toporowicz, Jerzy Truszkowski, Andrzej K. Urbański, Maciej Walczak, Marek Wasilewski, Wspólnota Leeeżeć, Artur Tajber, Paweł Więckowiak, Wojciech M. Wojcik, Piotr Wyrzykowski, Wojciech Zamiara, Grzegorz Zygier, Alicja Żebrowska;
miejsce: Muzeum Narodowe, pl. Powstańców Warszawy 5, Wrocław i 10 grudnia 2009-14 lutego 2010 - Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3a, Kraków;

8 maja – 7 czerwca,
"Od problemu symulacji do „nowego realizmu”. Aspekty fotografii z początku XXI wieku" - 6. Biennale Fotografii,
autorzy: Anna Baumgart, Michał Brzeziński, Andrzej Dudek-Dürer, Joachim Froese, Magdalena Hueckel, Waldemar Jama, Wolf Kahlen, Natalia LL, Janusz Leśniak, Jaroslav Malik, Katarzyna Majak, Sławomir Marzec, Ken Matsubara, Dominik Pabis, Adam Rzepecki, Magdalena Samborska, Lilla Szász, Ewa Świdzińska, Jerzy Wierzbicki, Stanisław J. Woś, Grzegorz Zygier, Marek Zygmunt, Tadeusz Żaczek;
Galeria Stary Browar, ul. Półwiejska 42, Poznań;

3 lipca-26 lipca,
"Twoone i inne fotografie",
Galeria Sztuki Wozownia, ul. Rabiańska 20, Toruń (wystawa indywidualna);

29 grudnia-21 stycznia 2010,
„Twoone Sea”,
Galeria Olympia, ul. Józefa 18, Kraków ( wystawa indywidualna);

2010
marzec-kwiecień,
"Twoone - od cienia do fal",
Galeria - Ośrodek Działań Artystycznych, ul. Dąbrowskiego 5, Piotrków Trybunalski (wystawa indywidualna);

2012
13 kwietnia,
performans "bez tytułu" podczas sympozjum "Kultura Zrzuty 1982-87",
Łódzki Dom Kultury, ul. Traugutta 18, Łódź;

8 września-14 października,
"Perfo∙racje" i "Twoone",
Miejski Ośrodek Sztuki / Galeria Sztuki Najnowszej, ul. Pomorska 73, Gorzów Wlkp., (wystawa indywidualna);

19 października-18 listopada,
adres: "Terra: destructa - immanens - salva", Robert Andre, Robert Baś, Wojciech Beszterda, Piotr Borowicz, Andrzej Borys, Tomasz Budzyński, Michał Cała, Janusz Chojnacki, Sławoj Dubiel, Janina Hobgarska, Daria llow, Marcin Jastrzębski, Piotr Kaleta, Anna Kola, Jarosław Korbiński, Leszek Kowalski, Tadeusz Kowalski, Waldemar Kozub, Piotr Krupa, Stanisław Kulawiak, Lech Lipiec, Katarzyna Łata-Wrona, Cezary Łutowicz, Paweł Opaliński, Ryszard Piotrowski, Zbigniew Podsiadło, Jolanta Rycerska, Brunon Szczapiński, Bogdan Szczupaj, Zofia Turno, Karol Walaszczyk, Mieczysław Wroński, Paweł Znamierowski, Jan Zych, Grzegorz Zygier;
miejsce: Międzynarodowe Centrum Kultur-Filharmonia Świętokrzyska, ul. Stefana Żeromskiego 12, Kielce;

24 listopada-31 grudnia,
„TRZEBAZALAĆDUŻOTAŚMMAGNETOFONOWYCHWGIPSIE”,
autorzy: Janusz Bałdyga, Zbigniew Libera, Jacek Kryszkowski, Grzegorz Zygier;
miejsce: GoldexPoldex, Józefińska 21, Kraków;

2013
3 października
„Jacka Kryszkowskiego rezygnacja z kultury” (Dominik Kuryłek, Grzegorz Zygier); „Naturalny Sklepik-Galeria Smaku”; ul. Krupnicza 8, Kraków;

29 listopada-29 grudnia,
"PREFERUJĘ BARDZIEJ ZRZUTĘ NIŻ KULTURĘ",
autorzy: Zbigniew Libera, Jacek Kryszkowski, Adam Rzepecki, Grzegorz Zygier, Łódź Kaliska,
miejsce: Galeria Sztuki Współczesnej BWA Sokół, ul. Długosza 3, Nowy Sącz;

2015
4 czerwca-20 sierpnia,
„16 lat i siedem dni albo sztuki niepiękne czyli spadkobiercy Duchampa”, - performans grupy "Stacja Pi. Stacja" - "Hac urgent lupus hac canis",
autorzy: Adam Rzepecki, Grzegorz Zygier,
miejsce: Galeria Olympia, ul. Limanowskiego 24/4b, Kraków;

2016
24-27 stycznia,
Aukcja sztuki „Poznawać, Działać, Dzielić się”,
Fundacja Razem Pamoja, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2, Warszawa;

9 kwietnia-14 maja,
"Dwa do przodu, raz do tyłu", "Tango" jako zjawisko;
Galeria Propaganda, ul. Foksal 11, Warszawa;

23 września-13 listopada,
„Kości wszystkich ludzi”,
Centrum Sztuki Współczesnej, ul. Wały gen. Sikorskiego 13, Toruń;